KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15328247

nr 1532 8247

Einar Forseth

(1892-1988), Sverige

Kvinna med böcker. Signerad. Blandteknik, bildmått: 28x22 cm, yttermått inklusive ram: 44x36 cm

Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 3 april 2023
kl 18:56:28

Einar Forseth

Läs mer om Einar Forseth